Baarnse senioren kunnen weer meesporten en bewegen met GALM of Vitaal Plus

Baarnaars van 61 tot en met 80 jaar kunnen vanaf begin november weer ervaren hoe gezond en gezellig het is om samen in beweging te zijn. Stichting Sport en Bewegen Senioren Baarn (SBSB) biedt dan namelijk de beweegprogramma’s GALM en Vitaal Plus (voorheen Sociaal Vitaal) aan. Daarbij staan gezelligheid en gezond bewegen voorop. Senioren die nog niet sportief actief zijn, worden opgeroepen om mee te doen. Een deel van de senioren in Baarn krijgt binnenkort een uitnodiging toegestuurd. Voorafgaand aan de programma's kunnen deelnemers vrijblijvend een fitheidtest doen.

Samen bewegen is gezellig en gezond. Dat geldt ook voor ouderen met een chronische aandoening. Juist zij kunnen zich door meer beweging beter gaan voelen.

Voor 61- tot 70-jarigen: GALM

Het programma GALM is bedoeld voor 61- tot 70-jarigen. Het is bij velen in Baarn al bekend. GALM betekent: Groninger Actief Leven Model. De GALM-groepen sporten in Sportcentrum De Trits of in één van de andere sportzalen in Baarn. De fitheidstest voor GALM is op zaterdag 8 november in De Trits. De komende dagen krijgt een flink deel van de 61- tot 70-jarigen in Baarn een uitnodiging in de brievenbus.

Voor 71- tot 80-jarigen: Vitaal Plus

Vitaal Plus is bedoeld voor 71- tot 80-jarigen die aan hun fitheid, gezondheid, sociale contacten en vitaliteit willen werken. Komende tijd krijgt ook een flink deel van 71-80 jarigen

een uitnodiging in de brievenbus voor Vitaal Plus. Het programma van Vitaal Plus bestaat net als GALM uit samen bewegen, maar is specifiek gericht op de iets oudere doelgroep. De Vitaal Plus-groepen komen samen in het gebouw van de Baarnse Tafel Tennis Vereniging (BTTV) Elan. De fitheidstest voor Vitaal Plus is op zaterdag 1 november in het gebouw van BTTV Elan aan Meester de Groothof 12 in Baarn.

Gezond én gezellig

Bij GALM en Vitaal Plus staan gezond bewegen én gezelligheid voorop. De leeftijdsgrenzen zijn niet hard: als een deelnemer een buurman/vrouw, echtgeno(o)t(e) of vriend(in) mee wil nemen die ouder of jonger is, dan kan dat altijd. Na het sporten is er gelegenheid voor samen koffie en thee drinken. Ervaring leert dat deelnemers soms ook buiten de wekelijkse sportuurtjes met elkaar afspreken.

Deskundige leiding

Zowel bij de fitheidtest als de beweeglessen is er deskundige leiding. Bij de fitheidtest is een fysiotherapeut aanwezig. Met de resultaten kunnen deelnemers beginnen met sporten op een verantwoord niveau.

Informatie en inschrijven

GALM en Vitaal Plus worden mede mogelijk gemaakt door de gemeente Baarn, SBSB, Pit Baarn en de Seniorenraad. Wie meer informatie wil kan voor GALM contact opnemen met de heer P.J. Brandjes van de gemeente, tel. 06-18205746, e-mail p.brandjes@baarn.nl. Meer informatie over Vitaal Plus kan men krijgen via Pit Baarn tel. 035-30 37 888), e-mail: info@pitbaarn.nl.