De inhoud is geladen.

Gemeente Baarn
Gemeente Baarn

Verhalen uit de Baarnse Boekenkast

Welkom bij de Baarnse Boekenkast. In deze online boekenkast verzamelen wij verhalen, anekdotes en herinneringen van Baarnaars en Barinezen over Baarn.

Burgemeester blikt terug

Het was een prachtig jubileumjaar waarin we 675 jaar stadsrechten hebben gevierd volgens burgemeester Mark Röell. De burgemeester is erg enthousiast over de activiteiten die hebben plaatsgevonden. Denk aan het ontbijtbuffet in de Pekingtuin, de run door Baarn heen op Open Monumentendag, de culinaire puzzeltocht en meer.

De kracht van het Baarns Mannenkoor volgens Jan Kuijer

“Wij zingen niet alleen, wij zorgen ervoor dat wij elkaar in de gaten houden” vertelt Jan Kuijer, voorzitter van het Baarns Mannenkoor en al ruim 25 jaar lid. Het koor heeft “een derde helft” zoals de mannen dat noemen. Samen optrekken in muziek en sociaal gebeuren is de kracht van de vereniging. 

Klik op de afbeelding of deze link om de video te bekijken.

Stadsdichter Merel Steinweg over poëzie in Baarn

Merel Steinweg is de eerste stadsdichter van Baarn. Voor het 675 jaar stadsrechten jubileumjaar heeft Merel drie gedichten geschreven. Een gedicht over het verleden, een gedicht over het heden en een gedicht over de toekomst. In de video vertelt Merel wat haar heeft geïnspireerd bij het schrijven van haar gedichten. Hoe de natuur, het groene van Baarn, de bomen een rol hebben gespeeld in haar gedicht over het verleden. Hoe het ontbijt in de Pekingtuin haar inspireerde voor het gedicht over het heden. En ze vertelt over haar interviews met leerlingen voor haar gedicht over de toekomst. Merel is de eerste stadsdichter, maar ze hoopt dat er na haar nog vele stadsdichters zullen volgen.

Godfried van Run over het dubbele van de herdenkingsplek

Godfried van Run, lid van het Comité 4 en 5 mei Baarn, vertelt hoe hij bij het comité terecht kwam en wat hem opviel aan de herdenkingsplek in Baarn: "Je kunt er dankbaar zijn voor de mensen die geholpen hebben de vrijheid te herwinnen. Je kunt er ook heel treurig worden. Maar het is ook een combinatieplek.“ 

Klik op de afbeelding of deze link om de video te bekijken.

Ilse van der Stoep over Bosbad De Vuursche

Waar je vroeger alleen in de Eem kon zwemmen, kan dit sinds 70 jaar in Bosbad De Vuursche. Ilse van der Stoep bezocht het bad al uitgebreid als tiener. Sinds 10 jaar verzorgt zij alle PR & communicatie. In de video vertelt ze over haar persoonlijke band, de rijke geschiedenis en wat er allemaal achter de schermen gebeurt om het Bosbad ieder jaar weer op tijd open te krijgen. 

Klik op de afbeelding of op deze link om de video te bekijken.

Deel uw verhaal

Heeft u een boeiend verhaal over Baarn, een bijzondere anekdote of een mooie herinnering? 

Burgemeester Mark Röell roept op om deze te delen. U vindt uw bijdrage dan op deze pagina terug als interview of video. Op die manier voegen we weer iets toe aan de historie van Baarn.

Wilt u een verhaal, anekdote of herinnering aan Baarn delen? Tag ons via social media en gebruik #BaarnseBoekenkast in uw bericht.